مدال نقره جشنواره تاجیکستانی به مهدی آشنا رسید

مهدی آشنا هنرمند عکاس توانست مدال نقره و تقدیر از جشنواره بین‌المللی عکس کوهستان پامیر تاجیکستان را از آن خود کند.

مهدی آشنا از عکاسان شناخته‌شده در حوزه سینما، تئاتر و مستند اجتماعی، توانست از جشنواره بین‌المللی عکس کوهستان پامیر تاجیکستان، یک جایزه و یک تقدیر (EHM جشنواره) کسب کند.

جشنواره بین‌المللی عکس کوهستان پامیر که در تاجیکستان برگزار می‌شود، دارای مجوز (پاتروناژ) از فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) است. عکس‌های راه‌یافته به این جشنواره، ضمن ثبت در آرشیو FIAP به نام عکاس، برای دریافت درجه‌های هنری (القاب) آن نیز محاسبه خواهد شد. پامیر که از یک سلسله کوه تشکیل شده، نام منطقه‌ای بزرگ و کوهستانی است که بخش‌هایی از کشورهای افغانستان، تاجیکستان، قزاقستان، چین و پاکستان را در برگرفته است. این جشنواره در ۶ بخش «آزاد تک رنگ»، «آزاد رنگی»، «پرتره»، «چشم انداز»، «طبیعت» و «جهان» برگزار شد.

مهدی آشنا هنرمند عکاس باسابقه عضو انجمن عکاسان مطبوعات ایران، انجمن عکاسان تئاتر، انجمن آسیفا و فدراسیون جهانی عکاسی فیاپ و از عکاسان شناخته شده در حوزه عکاسی تئاتر است. وی دبیری رویدادهای متعدد هنری را برعهده داشته است که شاید مهمترین آن‌ها، داور بخش عکس و مدیر اجرایی سی و ششمین، سی و هفتمین و چهلمین جشنواره تئاتر فجر، دبیری پنج دوره بخش پوستر و عکس جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی، دبیر بخش عکس و پوستر سومین جشنواره تئاتر شهر و دبیر بخش نگاه هنرمند سومین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران است. این هنرمند عکاس همچنین، داوری جشنواره منتقدین تئاتر ایران، داوری دو دوره بخش عکس جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی و داوری جشنواره عکس هوسم را نیز عهده‌دار بوده است. در کارنامه وی، جوایز بین‌المللی و ملی نیز به چشم می‌خورد که برخی از آنها عبارتند از: نفر اول بخش عکس هجدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی مبارک ۱۳۹۹، برگزیده دوازدهمین دوره جشنواره taichung ۲۰۲۳ Taiwan، برگزیده جشنواره someone ۲۰۲۳ Tajikistan، برگزیده جشنواره جشنواره آنتاریو کانادا ۲۰۲۳، برگزیده جشنواره othello circuit ۲۰۲۳، برگزیده جشنواره COMPINA ۲۰۲۳ romani و برگزیده جشنواره CIEP ۲۰۲۳ ROMANI.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا