انتشار یک کتاب جدید از خالق «آن بیست و سه نفر»

نویسنده کتاب «آن بیست و سه نفر» و «اردوگاه اطفال» از نگارش جلد سوم خاطرات خود خبر داد.

احمد یوسف‌زاده، نویسنده کتاب‌های «آن بیست و سه نفر» و «اردوگاه اطفال»، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، از نگارش جلد سوم خاطرات خود خبر داد و گفت: جلد سوم این مجموعه به پنج سال پایانی دوران اسارت در اسارتگاه‌‌های عراق اختصاص دارد.

وی ادامه داد: پنج سال پایانی دوران اسارت در محیطی متفاوت و در اردوگاه موصل گذشت؛ اردوگاهی که هم از نظر جغرافیایی و هم از منظر امکانات با اردوگاه‌های دیگر عراق مانند رمادی فرق داشت. منطقه رمادی که چند سال از دوران اسارت را در آنجا سپری شد، منطقه‌ای گرم و سوزان بود، اما موصل در شمال عراق واقع بود که آب و هوای بهتری داشت. از سوی دیگر، ساختار این دو اردوگاه‌ نیز با هم تفاوت‌های اساسی داشت. در فضای جدید، بسیاری از دردسرهای گذشته وجود نداشت و ما به یادگیری و کسب تجربه‌‌های جدید پرداختیم که همه این موارد در جلد سوم خاطرات ذکر خواهد شد.

نویسنده کتاب «آن بیست و سه نفر» به بازخورد مخاطبان پس از مطالعه این کتاب و تأثیر آن بر نسل جوان اشاره و اضافه کرد: خوشبختانه کتاب هنوز مورد علاقه و توجه مردم هست. بازخوردهای مختلفی از زمان انتشار این کتاب از سوی مخاطبان به دست من رسیده که نشان می‌دهد این اثر مورد توجه مخاطبان به ویژه نسل جوان قرار گرفته است. به عنوان نمونه، دختری 17 ساله پیام داده بود که آدم معتقدی نیستم، اما خاطرات این اثر من را تحت تأثیر قرار داده است؛ یا گاه بخشی از این خاطرات را برای دانش‌آموزان تعریف می‌کنم، سراپا گوش می‌شوند. نسل جدید مشتاق شنیدن قصه‌های جنگ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا