۱۰ فیلم پرفروش سینمای جهان در ۲۰۱۸

سینمای جهان در سال 2018 نیز به شدت تحت تاثیر ادامه اکران فیلم‌های ابرقهرمانی بود و بیش از نیمی از فهرست 10 فیلم پرفروش سال به این فیلم‌ها اختصاص یافت.

به گزارش ایسنا، فیلم «انتقام جویان: جنگ ابدیت» محصول کمپانی مارول با فروش ۲.۰۴۸ میلیارد دلاری در رتبه نخست پرفروش‌ترین فیلم‌های گیشه سینمای جهان در سال ۲۰۱۸ قرار گفت.

این فیلم نوزدهمین فیلم از دنیای سینمایی مارول و سومین فیلم از مجموعه «انتقام‌جویان» و همچنین اولین فیلم سینماست که به صورت کامل با دوربین‌های آیمکس فیلمبرداری شده‌ است. «رابرت داونی جونیور»، «کریس همسورث»، «مارک رافلو»، «ریس ایوانز»،‌«اسکارلت جوهانسون»، «بندیکت کامبربچ»، «دان چیدل»، «تام هالند» و «چادویک بوزمن» از بازیگران اصلی فیلم «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» هستند.

«انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» پس از فیلم‌های «آواتار»، «تایتانیک» و «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» هم‌اکنون در رتبه چهارم پرفروش‌ترین‌های تاریخ سینمای قرار دارند.

«پلنگ سیاه» به کارگردانی «رایان کوگلر»، دیگر محصول ابرقهرمانی کمپانی دیزنی نیز با فروش ۱.۳۴۶ میلیارد دلار نیز رتبه دوم گیشه جهانی ۲۰۱۸ را به خود اختصاص داد. در سال جاری میلادی و با اکران  «انتقام جویان: جنگ ابدیت»، «پلنگ سیاه» و «مرد مورچه‌ای و زنبورک»، دنیای سینمایی مارول به اولین سری فیلم‌های سینما تبدیل شد که مجموع فروش جهانی آن از مرز ۱۷ میلیارد دلار عبور می‌کند.

فیلم «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» که دنباله‌ای بر فیلم «دنیای ژوراسیک» و پنجمین قسمت از این مجموعه فیلم علمی-تخیلی است نیز امسال از سوی کمپانی یونیورسال پخش جهانی شد و به فروش ۱.۳۰۴ میلیارد دلاری دست یافت تا سومین فیلم پرفروش سال نام گیرد.

انیمیشن «شگفت‌انگیزان ۲»، «ونوم»، «ماموریت غیرممکن: فال‌اوت»، «ددپول ۲»، «راپسودی بوهمی»، «آکوامن» و «مرد مورچه‌ای و زنبورک» نیز در رتبه‌های بعدی پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ در گیشه جهانی قرار گرفتند.

جدول کامل ۱۰ فیلم پرفروش سال ۲۰۱۸ را در زیر ببینید:

رتبه عنوان فیلم توزیع‌کننده فروش 
۱ انتقام جویان: جنگ ابدیت دیزنی ۲.۰۴۸ میلیارد دلار
۲ پلنگ سیاه دیزنی ۱.۳۴۶ میلیارد دلار
۳ دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی یونیورسال ۱.۳۰۴ میلیارد دلار
۴ شگفت‌انگیزان ۲ دیزنی ۱.۲۴۲ میلیارد دلار
۵ ونوم سونی ۸۵۴ میلیون دلار
۶ ماموریت غیرممکن: فال‌اوت پارامونت ۷۹۱ میلیون دلار
۷ ددپول ۲ فاکس قرن بیستم ۷۴۱ میلیون دلار
۸ راپسودی بوهمی فاکس قرن بیستم ۶۶۹ میلیون دلار
۹ آکوامن برادران وارنر ۶۲۹ میلیون دلار
۱۰ مرد مورچه‌ای و  زنبورک دیزنی ۶۲۲ میلیون دلار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا