بهرام افشاری بسیار مسلط است/ فضای فانتزی «سال گربه» کار را سخت کرد

تهیه‌کننده «سال گربه» گفت: «سال گربه» به دلیل فضای فانتزی فیلم سختی بود و بهرام افشاری از آن دست بازیگر‌هایی است که با تسلط خود به کیفیت کار کمک می‌کند.

سعید خانی تهیه کنده فیلم سینمایی «سال گربه» درباره ساخت این فیلم گفت: تجربه کار با آقای تقی‌زاده را داشتم و  در گپ و گفتی صحبت فیلمنامه سال گربه شد. فیلمنامه را خواندم و  بنظرم کار متفاوتی رسید. اساسا من فضای فانتزی را خیلی دوست دارم که بعد از صحبت‌هایم با آقای تقی‌زاده، حرفه ای کار را شروع کردیم و در ادامه فیلمبرداری کار را انجام دادیم و درحال حاضر اکران فیلم را داریم.

وی درباره آمار گیشه سینما و قرار گرفتن فیلم سینمایی «سال گربه» در رتبه دوم فروش سینماها در هفته پایانی فروردین بیان کرد: خداراشکر فروش خوبی داشتیم البته تا فیلم را اکران کنیم تقریبا هیچ خبری از اکران فیلم در هیچ رسانه ای نبود ولی با توجه به زمان کمی که  داشتیم فروش خیلی خوبی را تجربه کردیم و بنظر می‌رسد که فروش خوب ادامه دار باشد البته  چندکار دیگرمان هم خوب فروخت و الحمدالله فعلا شرایط سینما خوب است.

خانی از سختی و جذابیت کار سال گربه گفت:  به دلیل اینکه «سال گربه» لوکیشن و فضای بسیار فانتزی‌ای دارد تقریبا فیلم سختی بود. از طرفی هم فیلم کاملا در بخش خصوصی تولید شده است و با بودجه ای که توانستیم هزینه کنیم تلاش کردیم برای فیلم کم نگذاریم  و این فیلم در ایتالیا فیلم برداری شد. ما با جلوه ‌های بصری سختی داشتیم و پروژه تولید «سال گربه» خیلی سخت بود و کار تولید سخت ترین قسمت کار بود.

تهیه‌کننده «سال گربه» درباره انتخاب بهرام افشاری به عنوان بازیگر نقش اول پاسخ داد:  بهرام افشاری بازیگر خیلی مسلطی است که هم در کار کمدی و هم در کاری جدی خوب بازی می‌کند. بنظرم بهرام افشاری اساسا  از آن دست بازیگرهایی است که به کیفیت کار کمک می‌کند و فقط به خود فکر نمی‌کند و به کلیت کار کمک می‌کند چه در مرحله متن و چه در مرحله ساخت.

وی در پاسخ به این سوال که انتخاب آقای معصومی نژاد به عنوان خبرنگار فیلم سینمایی سال گربه بر عهده چه کسی بود، گفت: ما در فیلمنامه دو نقش داشتیم که گزینه نقش‌ها کاملا مشخص بود، یکی نقش مجری رضا رشیدپور و دیگری خبرنگار ایتالیا حمید معصومی نژاد بود که در همان ابتدای کار به آنها فکر کرده بودیم. خدا راشکر با پیگیری هایی که بچه ها داشتن او آمد و نقش خودش را بازی کرد. وقتی فیلمنامه را بخوانید مشخص است که نقش, نقش رشیدپور یا معصومی نژاد است اما اگر این افراد قبول نمی‌کردند که نقش خود را بازی کنند ما به سراغ فرد دیگری می‌رفتیم ولی خداراشکر که بازی هر دو گزینه نهایی شد.

سعید خانی افزود: درحال حاضر خبر خاصی درباره فیلم سینمایی«سال گربه» نداریم و اخبار فروش هفته اول را هم زدیم؛ امیدوارم مردم فیلم را ببیند و در کنار خانواده از آن لذت ببرند. درحال حاضر هم تنها کار «‌سال گربه» را داریم  تا ببینیم چه رخ می‌دهد.

فیلم سینمایی «سال گربه» را مصطفی تقی‌زاده نوشته و کارگردانی کرده و سعید خانی تهیه‌کننده فیلم است. سعید خانی تهیه کننده ایرانی و مدیر شرکت پخش «خانه فیلم» است که از سال ۱۳۸۱ فعالیت خود را آغاز کرده و پیش از این فیلم، تهیه‌کنندگی فیلم‌های «حرفه ای»، «من»، «لیپار»، «دوزیست»، «لونه زنبور» و «ارادتمند نازنین بهاره تینا» را برعهده داشته است.

بهرام افشاری، سارا بهرامی، هومن برق‌نورد، شبنم قربانی، مرتضی تقی‌زاده، لادن ژاوه‌وند، نوشین تبریزی، رضا رشیدپور، علی اوجی، حمید معصومی‌نژاد بازیگران این فیلم سینمایی هستند و در خلاصه داستان یک خطی این فیلم آمده است: داستان فیلم سال گربه داستان کسی است که دوست داشت معروف شود حالا به هر طریقی که شده.

شایان ذکر است فیلم سینمایی «سال گربه» به مدت ۱۰۵ دقیقه سال گذشته ساخته شده و تولید آن حدوداً ۲ ماه زمان برده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا