تماشای یک شور کودکانه در «مهمونی غدیر»/ لطفا جدی بگیرید!

سرپرست گروه سرود «نوای ظهور» ضمن تشریح جزییات اجرای این مجموعه موسیقایی در پروژه «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» از کم و کیف برگزاری این رویداد و معضلات این سال‌های برخی از گروه‌ها سخن گفت.

حشمت الله ایران‌مهر سرپرست گروه سرود «نوای ظهور» ضمن اشاره به اجرای این مجموعه موسیقایی در پروژه «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» بیان کرد: چندی پیش بود که به واسطه اعلام دست اندرکاران برگزاری پروژه «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» از گروه های سرود فعال کشور برای حضور در این مراسم دعوت به عمل آمد و گروه ما نیز اعلام آمادگی کرد تا در این رویداد حضور داشته باشد.

وی افزود: گروه سرود «نوای ظهور» از جمله گروه های منتخب سرود کشور است که به واسطه حمایت‌های مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) شهرک شهید خرازی تلاش کرده تا در این چند سال مجموعه بزرگی را متشکل از کودکان و نوجوان هنرمند ۷ تا ۱۵ ساله آموزش دهد و برای اجرای در برنامه های مختلف آماده سازد. مسیری که خوشبختانه اکنون به چارچوب منسجم و هدف مندی رسیده که برای من دربرگیرنده ارزش های فراوانی است و باعث شده که فضای متفاوتی به واسطه هنرنمایی دختران و پسران نوجوان در حوزه سرود ایجاد شود.

به تماشای یک شورکودکانه در «مهمونی غدیر» دعوتید/ لطفا جدی بگیرید!

سرپرست گروه سرود «نوای ظهور» درباره جزییات اجرای برنامه این گروه در «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» گفت: براساس برنامه ریزی های انجام گرفته محوریت برنامه های گروه در مسیر برگزاری مهمونی غدیر اجرای آثاری شاد و هیجان انگیز با موضوع و محتوای عیدسعید غدیرخم و حضرت علی (ع) است که نظر به محتوای ارائه شده، شهروندان تهرانی شاهد یک برنامه شاد با محتوای ارزشمند هستند که امیدوارم مورد قبولشان قرار گیرد. در این چارچوب علاوه برحضور گروهی مشتمل از هنرمندان دختر و پسر کودک و نوجوان، حسن محمودزاده شاعر و خواننده نیز گروه را همراهی خواهد کرد.

ایران‌مهر در بخش یگری از صحبت های خود تصریح کرد: تمام تلاش گروه ما برای اجرای برنامه در چنین رویدادهایی این است که بتوانیم علاوه بر ایجاد یک فضای فرح بخش و شاد، در حوزه محتوا نیز کارهایی را تولید کنیم که بتواند وجوه کیفی کارهایمان را ارتقا بخشد. امروزه متاسفانه در سرود معضلی به وجود آمده که تلاش می کند، به بهانه جذابیت «آهنگ» بر «محتوا» غلبه کند. موضوعی مهم که باید به بهانه برگزاری رویدادهایی چون «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آن متمرکز شویم و شرایطی را فراهم کنیم که محتوا و ملودی توأمان به مخاطب ارائه شود.

به تماشای یک شورکودکانه در «مهمونی غدیر» دعوتید/ لطفا جدی بگیرید!

وی در پایان صحبت‌هایش یادآور شد: برای ما جنبه های معرفتی سرود در برگیرنده ارزش‌های فراوانی است که باید شنونده اول با محتوای اثر تولید شده، ارتباط برقرار کند. پایه گروه سرود «نوای ظهور» مسجد است که ما از ابتدا به دلیل کمبود فضاهای فرهنگی و تفریحی در شهرک شهید خرازی آن را تاسیس کردیم اما با توجه به اینکه تلاش کردیم هم در حوزه محتوا و هم ایجاد سرگرمی کارهایی را به صورت هم زمان طراحی کنیم فضا به گونه ای پیش رفت که از تعداد هشت نفر اعضای گروه در سال ۱۴۰۱ امروز به ۱۵۰ هنرمند رسیدیم که اغلب آنها در سه گروه «نونهال»، «دانش آموز» و «نوجوان» فعالیت می کنند. شرایطی که شهروندان در مسیر «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» شاهد اجرای این عزیزان خواهند بود و مطمئنم فضای جذابی پیش روی آنها قرار داده می شود.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا