گام‌های جدید برای تولید و اکران مشترک ایران و روسیه

نشست مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی با رییس سازمان سینمایی روسیه؛

در نشست مجید زین‌العابدین مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی با دیمیتری داویدنکو رییس سازمان سینمایی روسیه بر افزایش مراودات سینمایی، اجرایی شدن توافقات حاصله، برگزاری هفته‌های فیلم و اکران فیلمهای ایرانی در روسیه، حضور در جشنواره کودک و جشنواره مسکو تأکید شد.

مجید زین‌العابدین مدیرعامل فارابی در این نشست با ابراز خرسندی از انعقاد قرارداد سینمایی بین طرفین، به معاونت بین‌الملل فارابی مأموریت داد ساز و کارهای اجرایی قرارداد بین سینمای ایران و روسیه را به بهترین شکل در بنیاد سینمایی فارابی پیگیری کند.

زین‌العابدین با ابراز امیدواری به گستردگی برگزاری هفته‌های فیلم در هر دو کشور با هدف ارتقا تبادل فرهنگی و مشخصاً سینمایی ایران و روسیه اظهار کرد: علاوه‌ بر برگزاری هفته فیلم، مراودات آموزشی بین سینماگران هر دو کشور می‌تواند در زمره برنامه‌های تکمیلی قرار بگیرد.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در ادامه درباره مبادلات سینمایی بین ایران و روسیه گفت: از حضور سینماگران روسی به عنوان داور در جشنواره‌ها نیز استقبال می‌کنیم و متقابلاً آماده معرفی و اعزام فیلم‌سازان برجسته ایرانی برای داوری یا برگزاری کلاس‌های آموزشی به روسیه هستیم.

او با اشاره به اینکه امیدواریم گام‌های جدیدی در راستای توزیع و پخش آثار سینمایی طرفین در سینماهای هر دو کشور و البته تولیدات مشترک برداشته شود، یادآور شد: فارابی با اتحادیه فیلمسازان روسیه و روسکینو توافق‌نامه سینمایی دارد که امیدواریم با حضور شما در ایران این توافق‌نامه‌ها شکل اجرایی به خود گیرد.

در ادامه این نشست، دیمیتری داویدنکو رئیس سازمان سینمایی روسیه گفت: ما اطلاع داریم که بنیاد سینمایی فارابی توجه ویژه‌ای به تولید فیلم و کارهای مشترک دارد، بنابراین از این فرصت باید نهایت بهره را برد.

او با اشاره به اینکه امسال در ایران و روسیه هفته فیلم دو کشور برگزار می‌شود، تاکید کرد: گرچه چنین رویدادهایی سنتی هستند، اما می‌توانیم به‌واسطه آن‌ها تجربیات سینمایی خود را منتقل کنیم.

نشست داویدنکو رئیس سازمان سینمایی روسیه با مجید زین‌العابدین مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، با حضور رائد فریدزاده معاون امور بین‌الملل فارابی، دنیس آکسیونوف مدیرعامل گوسفیلموفوند، فییودور سوسنوف رئیس اجرایی بنیاد سینمایی روسیه، آنا آتانسیان رئیس دپارتمان بین‌المللی بنیاد سینمایی روسیه و گئورگی ژیتکوف تهیه‌کننده، عصر روز سه شنبه بیست و چهارم بهمن‌ماه سال جاری در بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.

منبع: صبا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا