یک کمدی دیگر به کمک سینما آمد؛ ادامه حال خوب با «سال گربه»!

سینمای ایران در حالی وارد سال جدید شده است که در همین ماه ابتدای به واسطه اکران «تمساح خونی» توانست رکورد فروش روزانه را جابجا کند، حالا با اکران یک کمدی دیگر دوباره توانست موفق به جابجایی رکورد فروش روزانه سینماها شود.
با آغاز اکران «سال گربه» از روز گذشته، این فیلم توانست در اولین روز نمایش خود توانست ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان فروش کند تا بهرام افشاری که پیش از این با «فسیل» پولساز‌ترین بازیگر ایرانی لقب گرفته بود این بار با فیلم جدیدش توانست یک رکورد دیگر برای سینما ثبت کند.
رکورد فروش روزانه سینمای ایران پیش از این با یک میلیارد تومان در روز اول متعلق به «تمساح خونی» جواد عزتی بود که حالا «سال گربه» توانست با اختلاف زیاد و بیش از دو برابر فروش و تعداد مخاطب این رکورد را جا به جا کند و ۳۱ هزار و ۶۱۸ تماشاگر‌ را به سالن‌های سینمای بیاورد.
در فیلم سینمایی «سال گربه» به کارگردانی مصطفی تقی‌زاده و تهیه‌کنندگی سعید خانی، بهرام افشاری، سارا بهرامی، هومن برق نورد، شبنم قربانی، لادن ژاوه وند، مرتضی تقی زاده، نوشین تبریزی و رضا رشید پور با حضور افتخاری علی اوجی و حمید معصومی‌نژاد (رُم)ایفای نقش می‌کنند.
افشاری سال گذشته نیز فیلم سینمایی «فسیل» را روی پرده سینماها داشت که این فیلم پس از یک سال و پنج روز اکران توانست هفت میلیون و ۵۰۰ هزار مخاطب داشته باشد و با ۳۲۶ میلیارد تومان فروش، یک‌چهارم فروش گیشه هزار و 157 میلیاردی سال 1402 سینمای ایران را به خود اختصاص داد.
همچنین قرار است کمدی «70 سی» نخستین تجربه کارگردانی بهرام افشاری با بازی مشترک او و هوتن شکیبا بزودی در سینماها اکران شود و با این شرایط افشاری می‌تواند بار دیگر پولسازترین بازیگر سال سینمای ایران لقب بگیرد.
سینمای ایران در حالی سال جدید اکران خود را آغاز کرده است که اکران نوروزی را از تاریخ 16 اسفند 1402 با اکران «تمساح خونی» نخستین فیلم جواد عزتی آغاز کرده است که در این مدت فروشی بالغ بر 126 میلیارد تومان را تجربه کرده است و مجموعا بیش از 2 میلیون نفر در همین مدت به سینماها رفته‌اند که آمار امیدوار کننده‌ای است.
اما نکته قابل اعتنا در تحلیل وضعیت فروش و اکران سینماها فاصله معنادار «تمساح خونی» با دیگر آثار اکران شده است، به گونه‌ای از مجموع 126 میلیارد فروش، بیش از 91 میلیارد سهم کمدی اجتماعی جواد عزتی با حدود یک میلیون و پانصد هزار مخاطب بوده است و فیلم اجتماعی و قابل اعتنای «بی‌بدن» با 18 میلیارد و 800 میلیون تومان و 292 هزار مخاطب در رتبه دوم جدول فروش قرار دارد.
حالا با اضافه شدن «سال گربه» که در دو روز اول اکران خود توانسته بیش از 3 میلیارد و 400 میلیون تومان فروش داشته باشد، به نظر می‌رسد یک رقیب قدرتمند البته بازهم در ژانر کمدی در گیشه سینما برای «تمساح خونی» پیدا شده است.با این شرایط اکران فیلم تاریخی «مست عشق» با محوریت زندگی مولانا و شمس تبریزی و بازی شهاب حسینی و پارسا پیروزفر شاید بتواند کمی معادلات را در سینمای ایران تغییر دهد و پس از مدت‌ها شاهد استقبال انبوه مخاطبان از غیرکمدی‌ها نیز باشیم.
منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا